Beton Race – závod, který jsem nevěděla, zda-li vůbec poběžím. Ale znáte to, volný víkend, tak proč si neudělat výlet vlakem na krásnou Moravu. Přijela jsem kousek před 9. hodnou ranní.

Start jsem měla v 10:20, takže jsem si zázemí malinko prošla a číhala překážky, které vypadaly velmi zajímavě. Čas utekl jako voda a já se vydala vstříc cca. 6 km trati. První překážky jsem dávala levou zadní – monkey, nošení cihel, balanc, šplh atd..

Jelikož bylo skoro 15 stupňů, chtěla jsem se pomalu svlékat, protože výběhy – výšlapy do kopce, daly opravdu zabrat.Netrvalo dlouho a nastala překážková krize, kterou si opět nedokážu vysvětlit – překážka zvaná Mrzáček (bradla, která byla pokaždé v jiné úrovní). Nikdy jsem s tímto typem překážek neměla problém, ale bohužel jsem jí nezdolala.

Vydala jsem se tedy plnit hendikep v podobě zajíčka (svázané nohy gumou a odskákat určité území jako zajíc). Další překážky – plazení pod ostnáčem, přeskoč zeď, tahání vaniček s pytlem písku šly celkem snadno. Pak ale nastal totem, balanc č.2 a další porce zajíčků. Začala jsem být sprostá, ale stále jsem se snažila, co nejvíc to šlo.

Následovala ,,překážka” Hlavolam (složit hlavolam ze dřevěných dílů), kde jsem dotáhla kamaráda Milana, který tam strávil asi 7 minut a měl závod velmi dobře rozběhnutý, já naštěstí jen 2 minuty. Pak už následovalo jen pár lehkých překážek (lenochod, plazení pod pneumatikami, přelézt stěnu, nošení barelů, další šplh a hra na hasiče).

Konečně cíl a já se s velkým překvapením mohla radovat z prvního místa a z krásné ceny – Betonovice (flaška zalitá do betonu). No povím vám, že bylo radost tahat asi 15 kg kvádr betonu vlakem, ale cena to byla velmi originální a závod taky. Tak snad zase příště!

Terka Tochy Tocháčková

Beton Race 1.2.2020

Výsledky: https://vysledky.timechip.cz/#2020/7

Galerie závodu: https://betonrace.rajce.idnes.cz/

Stránky závodu: http://www.betonrace.cz/